Bylinná zmes Manuka - sypaný čaj 30g

24 € –15 %
652 Manuka tea loose
24 € –15 % 20,40 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Manuka je najznámejšia pre svoj med vyrobený z nektáru kvetu, avšak listy boli tradične používaný ako náhrada čaju prvými osadníkmi na Novom Zélande. Tento voňavý list je aj základom pozoruhodných vlastností esenciálneho oleja Manuka. Mäta a citrónová šťava v tejto zmesi dotvára tomu jedinečnému novozélandskému čaju z listov Manuka citrusovo mätové tóny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie:

Manuka Leaf* (67%), mäta**, citrónová šťava v prášku
*Organické
**Bio
Obsahuje 100% bylín, bez pridaných aróm, cukru a sladidiel.

Príprava:

1 gram čaju (jednu čajovú lyžičku) použite na 150 - 200 ml vody. Zalejte zhruba 80 °C vodou a nechajte luhovať 5 - 10 minút podľa chuti. Čaj môžete zaliať aj viac krát.
 
 

Manuka (Leptospermum scoparium) je najrozšírenejší pôvodný ker Nového Zélandu, ktorý miestami dorastá do malých stromov. Najznámejšia je vďaka medu, ktorý sa vyrába z kvetov, a éterickému oleju, ktorý sa získava z listov, ale celá rastlina má mnoho úžasných vlastností. Hoci je podobná austrálskemu čajovníku, predpokladá sa, že novozélandská manuka má oveľa silnejšie antimikrobiálne vlastnosti.

  • Prírodné antibiotikum - jednou z najsilnejších vlastností Manuky je to, že môže pomôcť pri mnohých rôznych typoch infekcií. V tradičnom používaní sa vo veľkej miere používala na širokú škálu plesňových infekcií od tinea a candida a tiež na mnoho rôznych typov bakteriálnych infekcií. Môže byť veľmi účinná v boji proti bakteriálnym infekciám vyvolaným baktériou Staph. aureus, ktorá je čoraz odolnejšia voči mnohým dnes používaným antibiotikám.
  • Kašeľ a prechladnutie - môže pomôcť nielen pri základných infekciách, ktoré spôsobili prechladnutie, ale môže pomôcť aj ako diaforetikum, ktoré pomáha podporovať potenie, aby sa prechladnutie odstránilo z tela.
  • Tráviace ťažkosti - Manuka sa tradične používala ako náhrada čaju a ako liek proti skorbutu, pretože sa predpokladalo, že má silný liečivý účinok na tráviace funkcie. Používala sa pri mnohých rôznych ťažkostiach vrátane hnačky, dráždivého čreva, porúch trávenia a koliky.
  • Močové ťažkosti - ďalšia oblasť, v ktorej sa Manuka vo veľkej miere používala na pomoc pri mnohých ťažkostiach vrátane pomočovania, inkontinencie a zadržiavania tekutín.

Dodatočné parametre

Kategória: Manuka bylinné čajové zmesy
Záruka: 7.2024
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: