Tipy a články o Manuke

Viete, na čo všetko je dobrý med?

Med si dokáže poradiť s problémami, s ktorými sa stretávame často, ale i zriedka. Pozitívne účinky Manuka medu z Nového Zélandu sa čoraz viac potvrdzujú, nielen medzi jeho konzumentmi a používateľmi, ale aj vo vedeckej sfére.

Nejeden výskum alebo štúdia dokázali, že Manuka med má významné antimikrobiálne účinky, ktoré v niektorých prípadoch dokážu zastúpiť aj bežne používané antibiotiká. Takisto sa potvrdzuje, že preventívne užívanie Manuka medu dopomáha k posilneniu imunity a teda aj predchádzaniu závažnejších chorôb.

Tipy a rady, ktoré tu objavíte vám ukážu jednoduchý spôsob, ako si môžete poradiť s rôznymi nepríjemnosťami, ktoré sťažujú váš život. Nájdete tu tipy, návody, rady a informácie o mede a ďalších včelích produktoch.

Objavte Manuka med a ak s ním budete spokojní, podeľte sa priamo s nami alebo na heureke o vaše skúsenosti, ktoré „nakopnú“ aj ostatných!

Tipy na posilnenie imunity detí počas pandémie

Tipy na posilnenie imunity detí

Táto video sekcia objasneňuje výnimočné vlastnosti Manuka medu v podaní doktora Molana, ktorý je objaviteľom výnimočnej antibateriálnej aktivity manukového medu.

Okolnosti vytvára naše okolie. Buďte inšpiráciou aj vy..

Propolis a jeho potenciál pri vírusoch

Propolis je pre včely skutočne širokospektrálne antibiotikum. Používajú ho ako ochrannú látku, ktorá zabezpečuje stabilitu úľa a ochranu pred vírusmi a baktériami. Zistite o propolise viac.

Prečo je Manuka med neporovnateľný s inými medmi

Prečo je Manuka viac ako len bežný med

Vo veku odporu k liečbe konvenčnými antibiotikami je Manuka med považovaný za jedného z najvýznamnejších prírodných doplnkov pri rôznych chorobách. Viete prečo?

Okolnosti vytvára naše okolie. Buďte inšpiráciou aj vy..

Buďte inšpiráciou aj vy

Náš tatko to dáva na kráľa už 75 rokov, aj keď jeho duša má sotva 40. Osláviť sme to však spolu nemohli, kvôli nariadeniam. Náladu nám to však vďaka jeho prístupu nepokazilo...

Ako posilnit váš imunitný systém

Ako posilniť a podporiť imunitný systém?

Máme pre vás niekoľko základných tipov, ktoré ochránia vaše zdravie a posilnia obranyschopnosť organizmu predovšetkým počas stresových situácií a choroby.

Pripravte sa na chladne dni

6 tipov, ako posilniť imunitu

Ak sa chceme vyhýbať prechladnutiu a chrípkam, mali by sme dodržiavať zásady zdravého spôsobu života. Prečítajte si pár základných rád, ktoré vám pomôžu byť fit.

Med ako náhrada cukru

Med ako náhrada cukru

Od dnes nahrádzam cukor medom. Nech už sú dôvody akékoľvek, stačí sa len rozhodnúť. Tu je jednoduchý návod ako by sa vám to mohlo podariť. Za pokus nič nedáte.

materska kašička

Poznáte výhody včelej materskej kašičky

Podľa viacerých štúdií, ponúka celý rad zdravotných výhod, ktoré sú vo včeľom svete určené najmä pre kráľovnú. Zistite viac v našom článku.

Manuka med a prinosy pre krásu

Manuka med a jeho prínosy pre krásu

Kozmetický prípravok, ktorý nám „namiešala“ príroda sama! Manuka med je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí majú problémy s pokožkou a vlasmi..

Manuka med a zdravé zuby bez kazov

Manuka med a zdravé zuby bez kazov

Kto by to bol povedal, že med môže pozitívne prispievať stavu vašich zubov. Preto ak máte obavy zo zubného kazu a návštevy zubára pozrite si krátky článok o ústnej hygiene.

Manuka med – prírodné antibiotikum, ktoré zatočí s baktériami

Manuka med – prírodné antibiotikum

Manuka med je jedným z najbohatších antimikrobiálnych zdrojov prírody, ktorý získal ešte väčšiu pozornosť kvôli svojej potenciálnej antibakteriálnej aktivite.

Terapeutické účinky Manuka medu

Terapeutické účinky Manuka medu

Terapeutické účinky a použitie Manuka medu bolo zdokumentované už pred mnohými rokmi, no keďže ide o potravinu, nemohol a dodnes sa nemôže označovať ako liek.

Manuka med – ideálny liek na popáleniny

Manuka med – pomocník pri popáleninách

Vedeli ste, že Manuka med nie je iba skvelým a zdravým sladidlom, ale takisto pomáha pri rôznych druhoch popálenín? Prečítajte si pár tipov ako a kedy Manuka med použiť..

4-1-1

8 prírodných prostriedkov na imunitu

Toto iste viete aj bez nás, ale niekedy je fajn vidieť tieto rady pokope, tak sme ich zopár zosumarizovali. Veríme, že vám tento krátky článok padne na úžitok.

4-2-1

Využívanie Manuka medu pri ústnej hygiene

Vedecké štúdie dokázali, že Manuka med má skutočné priaznivé účinky na zdravie ústnej dutiny, a napriek vysokému obsahu prírodného cukru. Prečítajte si viac a rožšírte svoje obzory